KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ YÖNETİCİ ANONİM ŞİRKETİ ORTAKLARINDAN KOCAELİ TEKNOPARK ZİYARETİ

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlemiş olduğu organizasyon Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Ortakları ile Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ye 05.12.2019 tarihin de inceleme ziyareti yapıldı. Gerçekleştirilen bu ziyarette Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Çelsantaş Çelik Mamulleri San. Ve Tic. A.Ş., Mescier Şirketler Grubu, Çaprazoğlu Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Saka Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Işık Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yolbulan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş., Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Organize Sanayi Müdürlüğü, Karabük Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi Genel Müdürü Doç.Dr.Oğuz FINDIK ve temsilciler katılım sağlamıştır.

Kocaeli Üniversitesi A.Ş. ye yapılan inceleme ziyaretinde, Teknoparkta yapılabilecek yatırımlar, teşvik ve hibe destekleri, Teknoparkların avantajları ve bulunduğu ilin kalkınmasına verdiği destek konularında heyetimize sunumlar yapılmıştır. Teknokent’te yatırımlarını yapmış ve yatırımlarını geliştirerek ülke ve dünya pazarına ürün ve hizmetler sunmuş işletme yetkililerinin de sunumları heyetimize aktarıldı. Ardından Teknopark içerisinde faaliyetlerini gerçekleştiren işletmeler ziyaret edilerek görüş alış verişinde bulunuldu.

Heyetimizin inceleme ziyareti ile Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. yerinde incelenmiş olup, Karabük Teknokent olarak yatırımlar hakkında ön bilgi sahibi olunmuştur. Yapılan ziyaret sonrasın da Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. Yönetimi, ilimizde faaliyete geçecek olan Teknokent’te işbirliği yapılacağını ve birçok organizasyonda destek olacaklarını beyan etmişlerdir.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlemiş olduğu bu inceleme ziyaretinde bizleri ağırlayan Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. yönetimine teşekkür ederiz.