Hakkımızda

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi 30.09.2017 tarih ve 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak Karabük Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 15,023,20 m2 yüzölçümlü alanda kurulması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilan edilmiştir.  

02 Ağustos 2018 tarihinde kurulan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş 16 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil gazetesinde ilan edilerek faaliyetlerine başlamıştır. Kurulan şirket 16 ortaktan oluşmaktadır. Şirket Ortakları Karabük Üniversitesi, Karabük Belediyesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Karabük Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Başkanlığı, Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Aygünsan Demir Çelik ve ticaret Ltd.Şti., Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri A.Ş., Çaprazoğlu Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çelsentaş Çelik Mamulleri Sanayi ve TicaretA.Ş., Işık Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Mescier Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Rolmak Döküm Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Saka Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Topçugiller Demir Çelik Sanayi v e Ticaret Ltd.Şti., Yolbulan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den oluşmaktadır.

Üniversite ile sanayi arasında iş birliğinin güçlendirilmesi ve katma değeri yüksek ürünlere yönelik AR-GE çalışmalarının yapılabilmesine imkân sağlayacak olan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi AR-GE faaliyetinde bulunacak girişimcilere vergi avantajları sağlamasının yanında Üniversitemizin sağladığı altyapı ve akademik bilgiyle birleşmesiyle bir cazibe merkezi haline gelecektir.