Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Açılışı yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştime Bölgesi'nin açılışını yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Karabük Teknokent'in açılış törenine katılmak için Karabük’e geldi. Karabük Üniversitesi Rektörü ve Karabük Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Refik POLAT, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa YAŞAR ve Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz FINDIK Karabük 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda yerini aldı.

Programda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tanıtım filmi izlendi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal’ın konuşmalarının ardından Karabük Valisi Fuat Gürel konuşma yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karabük’e kazandırılan Karabük Teknokent'e dikkat çekerek şunları söyledi “Bugün resmi açılışını yaptığımız bir diğer önemli yatırım da Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi. Teknokentler, teknoloji girişimciliğini destekleyen çok kıymetli yapılar. Sanayimizin teknolojik dönüşümüne de büyük katkı sağlıyorlar.  Bu amaç doğrultusunda 4 milyon lira yatırımla ilimize bir teknokenti kazandırdık. Burada akademisyen, gençlerimiz ve özel sektör iş birliğinde katma değeri yüksek birçok ürünün geliştirildiğine şahitlik edeceğiz. Teknokentin potansiyelini da daha ilerilere taşımamız gerekiyor. Bu manada özellikle batıda büyükşehirlerdeki olgun teknokentlerle buradaki teknokenti eşleştirip buraya mentörlük vermek çok daha verimli şekilde çalıştırmak istiyoruz.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri ile açılış kurdelesini kesti.