KARABÜK TEKNOKENT, BATI KARADENİZ KARİYER FUARI'NA (BATIKAF) KATILDI.

Karabük Teknokent, Batı Karadeniz Kariyer Fuarı'na (BATIKAF) Katıldı.

Karabük Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz FINDIK , Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Yetenek Her Yerde temasıyla bu yıl Mart ayı boyunca 11 bölgede düzenlenen Bölgesel Kariyer Fuarlarının sonuncusu Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF) katıldı.

16 paydaş üniversite ve meslek odalarının iş birliğiyle, 25 ve 26 Mart 2022 tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Koordinasyonunda düzenlenen Bölgesel Kariyer Fuarları ile Türkiye’nin önde gelen işverenleri BATIKAF’ta 15 Üniversitenin öğrencileri ile buluştu.

BATIKAF; uluslararası, ulusal ve yerel alanda Türkiye lideri 314 işverenin katıldığı, 150’ye yakın etkinliğin gerçekleştirildiği ve 35 bini aşkın öğrenci ve mezunun kayıtlandığı Batı Karadeniz’in en büyük kariyer organizasyonu oldu.

İki gün boyunca çok kapsamlı ve renkli kariyer programları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları ve sanat faaliyetlerine katılma fırsatı yakalayan gençler, ”Ar-Ge ve İnovasyon, Nanoteknoloji, Uzay Çalışmaları, Yazılım ve Siber Güvenlik, Bilişim, Yapay Zeka, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama, Gazetecilik, Finans ve Finans Teknolojisi, İhtisas Üniversiteleri, Yükseköğretim ve Kalite, Hukuk, Sağlık, Turizm, Psikoloji, Spor, İlahiyat, Gastronomi, Girişimcilik  ve Sosyal Sorumluluk” alanlarında düzenlenen 150’ye yakın etkinliğe katılım fırsatı buldular. Stant alanlarında, iş dünyasının önde gelen kurum ve firma yönetici ve temsilcileriyle, iş ve staj görüşmeleri yapma fırsatı yakaladılar.