Karabük Teknokent ve Düzce Teknopark İş Birliğiyle 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Bilgilendirme Programı Düzenlendi.

Karabük Teknokent ve Düzce Teknopark İş Birliğiyle 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Bilgilendirme Programı Düzenlendi.

Karabük Teknokent ile Düzce Teknopark iş birliğinde “1512 TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Hızlandırma (BİGG)” bilgilendirme programı gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesinde teknolojik araştırma, geliştirme ve inovasyon içeren projeleri desteklemek amacıyla TÜBİTAK tarafından yürütülen “1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG)”in bilgilendirme programı yapıldı.

Hamit Çepni Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve Prof. Dr. Elif Çepni, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Düğenci, İl Sanayi Müdür İsrafil Yıldız, KOSGEB Karabük Müdürü Serhat Sakin, BAKKA Karabük YDO Koordinatörü Sakin Eren, Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) Genel Müdürü Doç. Dr. Muhammet Tahir Güneşer, Düzce Üniversitesi Teknopark ;  TTO Direktörü Dr. Betül İşbilir Kula ,Girişimcilik ve Ticarileştirme Koordinatörü Selçuk Cantürk, fakülte dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Doç. Dr. Muhammet Tahir Güneşer, “Teknokent olarak yapmaya çalıştığımız çalışmalardan en önemlisi şüphesiz girişimleri cesaretlendirmek, bu konuyla ilgili sunacağımız imkanları, fırsatları sonuna kadar hem öğrencilerimize hem de akademisyenlerimize aktarabilmek. Konuyla ilgili Düzce Teknoloji Geliştirme Bölgesiyle beraber yapmış olduğumuz bu çalışmada, bizim içimizden çıkacak girişimcilere yeni fırsatlar, yeni imkanlar açabiliriz. Bununla ilgili olarak bilgilendirme toplantısını çok önemsiyoruz. Bundan sonra da benzer çalışmaları bilgilendirme olarak ve ardından danışmanlık olarak sizlerin faydalanacağı hizmetleri, imkanları, teknik alt yapıyı sunmak üzere gayretlerimizi, çalışmalarımızı artıracağız. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyerek selamlıyorum” diye konuştu.

Program soru cevap bölümünün ardından gerçekleşen hediye takdimi ile sona erdi.