Karabük Üniversitesi Teknokent Ortakları, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Kırışık’ ın davetiyle Tanışma Toplantısı’nda bir araya geldi.

Karabük Üniversitesi Teknokent Ortakları, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Kırışık’ ın davetiyle Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, ile Teknokent ortaklarının temsilcileri katıldı. 


Karabük Valisi Mustafa Yavuz konuşmasında, Karabük’te önemli bir model oluşturulmasını, bununda Teknokent ile başlanmasının Karabük ilinin gelişip kalkınması için önemli bir model olduğunu dile getirdi.
Yönetim Kurulu Başkanı Fatih kırışık konuşmasında, Teknokent, ilimizin özellikleri kapsamında mutlaka bir değerlendirme yapmasını ve öncelikli olarak belli konuları gündemine alınmasını dile getirdi.
Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konuşmasında, Teknokentin birçok fırsat sunduğunu, yerli teknolojiler anlamında çok anlatacak şeyin olduğunu ya da alınacak çok yol olduğunu dile getirdi.
Karabük Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Muhammet Tahir Güneşer ’in yaptığı sunumda, Teknokentin sunduğu hizmetler fikirden ürüne kadar eğitim ve danışmanlık hizmetleri hali hazırda yürütülen çalışan işletmelerin her türlü oluşan problemin uzman desteğiyle çözüm üretme, proje yazma eğitimlerin yapıldığını anlattı. Üniversitedeki uzmanların ve genç fikirlerin ürettiği katma değerli projeleri şehrin ekonomisine katkı sağlaması için yerel iş adamlarıyla bir araya getirme projeleri olduğundan bahsetti. 


 KBÜ Teknokent binasının yapılmasının da görüşüldüğü toplantıda, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir “KARDEMİR olarak 20 yıllık kira karşılığında yeni Teknokent binasını yapabiliriz” dedi.
Program sonunda Karabük Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık toplantıya teşrifleri dolayısıyla katılımcılara teşekkür etti ve günün hatırasına hediye takdiminde bulundu.